Zielona herbata jest powszechnie znana ze swoich właściwości zdrowotnych. Kobiety w ciąży często jednak zastanawiają się czy pomimo jej pozytywnego wpływu na zdrowie w ich przypadku nie okaże się ona szkodliwa i jej picie nie zaszkodzi rozwojowi płodu.

Jest ona ona bezpieczna ale tylko w sytuacji picia jej w rozsądnych ilościach. Ma to związek w głównej mierze z zawartą w niej kofeiną, której spożywanie w zbyt dużych dawkach nie jest wskazane w trakcie ciąży. Dlatego właśnie zazwyczaj nie powinno się się jej wypijać więcej jak 3 do 4 filiżanek dziennie. Należy jednak pamiętać że do dziennego limitu 200 mg spożywanej kofeiny które kobieta w ciąży nie powinna przekraczać wliczają się również inne produkty ją zawierające co należy brać pod uwagę.

Przestrzeganie tych limitów jest istotne gdyż przy zachowaniu wspomnianego limitu zielona herbata nie zaszkodzi a wręcz wpłynie pozytywnie wspomagając organizm kobiety. Jednak zlekceważenie tych wskazań i spożywanie jej w większych ilościach może wpłynąć negatywnie na przyswajanie kwasu foliowego a także żelaza a więc składników ważnych dla odpowiedniego rozwoju płotu a także stanu zdrowia kobiety.