Na zdrowotne właściwości zielonej herbaty najlepszym dowodem są Chińczycy, którzy od setek lat wykorzystują ją do walki z różnorodnymi schorzeniami. Ma ona szerokie zastosowanie dzięki bogactwu różnych związków które zawiera. Wśród najważniejszych z pewnością należy wymienić:

  • witaminy (między innymi takie jak: B, C i K)
  • garbniki
  • antyoksydanty

Dzięki temu zielona herbata ogranicza działanie wolnych rodników i pozwala skutecznie ograniczyć proces starzenia się skóry co pozwala nam dłużej cieszyć się młodością. Może ona też skutecznie pomóc przy problemach z układem pokarmowym redukując ryzyko uciążliwych zaparć i wspomagając proces trawienia. Wiele osób powinien również ucieszyć fakt, że do jej właściwości zalicza się też neutralizacja nikotyny oraz łagodzenie skutków zbyt intensywnej imprezy które zazwyczaj boleśnie odczuwamy na drugi dzień.

Również osoby zmagające się z cukrzycą powinny się zainteresować właściwościami tego rodzaju herbaty gdyż pozwala ona ograniczyć ryzyko nieoczekiwanych skoków poziomu cukru. Działanie zawartych w niej związków ma również wpływ na poziom cholesterolu, który jest jednym z głównych problemów obecnego społeczeństwa.

Również badania potwierdzają już to co w Azji wiadomo od dawna na temat właściwości zielonej herbaty i jej wpływu na nasze zdrowie. Jednak należy pamiętać, że mimo wszystko zielona herbata powinna być spożywana w rozsądnych ilościach o czym szczególnie powinny pamiętać kobiety w ciąży.