Należy zdawać sobie sprawę z tego że kapsułki z zieloną kawą nie zawierają jedynie ekstraktu z zielonej kawy ale też wiele różnych dodatków. Najczęściej spotykanymi są wyciągi np. z mango, herbaty czy też innych roślin ale można znaleźć również kapsułki w których składzie znajdują się dodatkowe witaminy, jagody acai, guarana czy przeróżne ekstrakty z owoców.

Możemy też natrafić na takie w których producent deklaruje brak kofeiny co w praktyce oznacza że główny składnik stanowi zielona herbata i kwas chlorogenowy, który zdaniem wielu jest kluczowym składnikiem decydującym o właściwościach kapsułek z zieloną kawą. Ze względu na tą różnorodność występujących składników warto dobrze sprawdzić skład kupowanych tabletek co jest szczególnie ważne w przypadku alergików u których spożycie nieodpowiednich kapsułek mogłoby doprowadzić do reakcji alergicznej.

To właśnie te wszystkie dodatki mogą mieć decydujący wpływ na odchudzające właściwości takie jak zmniejszenie łaknienia czy przyspieszenie metabolizmu które przypisuje się tego typu kapsułkom.

Koszt tego typu kapsułek może być niezwykle zróżnicowany co wynika właśnie w dużej mierze z różnorodności stosowanych składników ale także firmy na której produkt się zdecydujemy. W przypadku typowego opakowania (30 kapsułek) możemy zarówno trafić na cenę w granicach 30 złotych jak i taką przekraczającą 200.