Dla wielu osób walczących o pozbycie się zbędnych kilogramów każdy specyfik, który zapewni szybkie efekty jest na wagę złota. Dlatego taką popularnością cieszą się różnego rodzaju suplementy diety czy inne produkty których producenci zachwalają ich cudowny wpływ na odchudzanie, które za sprawą ich spożywania ma być łatwe, proste i przyjemne. Niestety zazwyczaj szybko się okazuje, że w przypadku odchudzania nie ma drogi na skróty i te cudowne specyfiki same z siebie nie zapewnią szczupłej sylwetki.

Zielona herbata coraz częściej jest wymieniana właśnie w gronie takich specyfików które mogą nam zapewnić niezwykłe efekty niskim nakładem sił. Opinia ta nie bierze się znikąd gdyż udowodniono że picie zielonej herbaty ma realny wpływ na tempo spalania tkanki tłuszczowej a także wspomaga przemianę materii co pozwala lepiej radzić sobie z kaloriami przyjmowanymi wraz ze spożywanymi posiłkami. Skutecznie ogranicza też ryzyko wystąpienia jednego z głównych problemów trapiących osoby odchudzające się a więc efektu jo-jo.

Zielona herbata wprawdzie posiada liczne właściwości mające wpływ na proces pozbywania się zbędnych kilogramów. Jednak należy zaznaczyć że jedynie wspomaga ona proces odchudzania a nie sprawia że chudniemy sami z siebie jedynie w wyniku jej picia. Dlatego aby faktycznie przekonać się o jej właściwościach należy ją włączyć do swojej diety pamiętając przy tym o regularnej aktywności fizycznej.