Zieloną kawę najłatwiej jest dostać w różnego rodzaju sklepach zielarskich oraz herbaciarniach. Najczęściej natrafimy tam na nią dostępną pod postacią ziaren a także przeróżnych wyciągów. W tradycyjnych sklepach raczej ciężko ją kupić. Jeśli cenimy sobie wygodę możemy też dokonać zakupu przez Internet, jednak w tym w wypadku warto zaznaczyć, że możemy w prosty sposób dać się nabrać i zakupić preparaty, które z zieloną kawą mają niewiele wspólnego a zamiast pomóc mogą nam wręcz zaszkodzić w niektórych przypadkach.

Myśląc więc o efektywnej a zarazem bezpiecznej kuracji przy użyciu zielonej kawy warto kupować tylko od naprawdę zaufanych dostawców, którzy mają już wyrobioną markę. Czasami wystarczy raptem popytać wśród znajomych, być może ktoś z nich kupował już w Internecie i może polecić godny zaufania sklep internetowy lub sprzedawcę.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując zieloną kawę?

Po pierwsze zwróćmy uwagę na cenę. Wiadomo, że każdy z nas chciałby kupować jak najntaniej jednak w przypadku tego typu preparatów oszczędzanie nie jest dobrym pomysłem gdyż może się nawet odbić na naszym zdrowiu. Zielona kawa nie jest tania tak więc opakowanie kaspułek zawierających ekstrakt z niej powinno kosztować minimum 130-140 zł a każda tańsza oferta powinna wzbudzić już nasze podejrzenia.

Powinniśmy także przyjrzeć się składowi kupowanej przez nas zielonej kawy. Kwasu chlorogenowego powinno być w niej przynajmniej 45 %. Należy też uważać na produkty w których składzie znajduje się efedryna, która nie powinna być stosowana jako zamiennik.

Trzecią istotną kwestią o której warto pamiętać jest pochodzenie. Powinny nas interesować wyłącznie produkty pochodzące z USA lub państw europejskich. Szczególnie w Internecie często napotkać można różnego rodzaju ekstrakty pochodzące z Chin lub innych państw azjatycki. w których kontrola jakości stoi na niezbyt wysokim poziomie.