Warto już na samym początku zwrócić uwagę na jeden, udowodniony już jakiś czas temu a mianowicie to, że zielona kawa nie odchudza. Ona wspomaga odchudzanie za sprawą ograniczania przyswajania cukru przez organizm. Jeśli więc chcemy zobaczyć naprawdę efekty odchudzania z jej pomocą musimy zacząć też stosować odpowiednio dobraną dietę i zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Jednak do wyobraźni wielu przemawia prowadzony przez okres 22 tygodni eksperyment podczas którego grupie ochotników w której było po równo kobiet i mężczyzn podawano przygotowany z ziaren zielonej kawy specjalny ekstrakt. Gdy po zakończeniu eksperymentu podsumowano wyniki okazało, że średnio udało się zrzucić 8 kilogramów każdemu z uczestników. Warto jednak zauważyć, że wszystkie osoby biorące udział w tym badaniu wykonywały też przez cały ten czas ćwiczenia fizyczne, które to mogły mieć bezpośredni wpływ na osiągnięte wyniki.

Dietetycy zgodnie przyznają, że jako środek wspomagający dietę może być faktycznie skuteczna lecz samo jej picie nie jest złotym środkiem na zrzucenie wagi. Zauważają też jednak, że jej działanie nie zostało jeszcze do końca przebadane tak więc z pełną stanowczością nie da się stwierdzić na ile wpływa ona faktycznie na utratę wagi gdy jest stosowana wraz ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną.