Wiele osób ciekawi fakt czy zgodnie z powszechną opinią zielona herbata wpływa pozytywnie na proces odchudzania i może go jakoś wspomagać. Okazuje się że tak, gdyż wpływa ona pozytywnie na przemianę materii, której odpowiedni poziom jest podstawą do pozbycia się zbędnych kilogramów. Wspomaga również spalanie tłuszczu dzięki czemu szybciej pozbywamy się z organizmu.

Wśród pozytywnych właściwości zielonej herbaty związanych z odchudzaniem należy również wspomnieć o kwestii ograniczenia łaknienia co może być nieocenioną pomocą w przypadku gdy ma się problemy z przestrzeganiem diety. Osoby stale zmagające się z efektem jo-jo ucieszyć z pewnością również fakt że picie zielonej herbaty skutecznie ogranicza ryzyko jego wystąpienia.

Bez wątpienia więc dzięki regularnemu piciu zielonej herbaty możemy liczyć na szybsze efekty odchudzania. Należy jednak pamiętać, że nie schudniemy przez samo jej picie i odpowiednie rezultaty możemy zapewnić sobie tylko w sytuacji gdy jej spożywanie będzie elementem odpowiednio zbilansowanej diety oraz regularnie wykonywanych ćwiczeń.